אם את מאמינה ביכולתך להתקדם, להתפתח, ולשנות…

העצמה אישית

אנו מאמינים שעל מנת לאפשר לכל חניכה להתקדם מבחינה אישית, חברתית ולימודים, ישנו לעיתים צורך בטיפול רגשי שיסייע לה להתמודד ולהבין את עצמה טוב יותר. לשם כך, צוות הדרכה שלנו רחב, וכולל גם שלוש עובדות סוציאליות. בנקודת חן ישנו טיפול רגשי מסוגים שונים: טיפול באומנות, טיפול באמצעות בעלי חיים, וידאו-תרפיה, ועוד. בנוסף לכך אנו משתדלים לקיים סדנאות ייחודיות בנושאים שונים- כמו העצמה נשית, זוגיות בריאה וחינוך לחיי משפחה, דרכי התמודדות עם הרגלים והתמכרויות, ועוד..

סיפורים מהשטח

"היום בהסתכלות אחורה יותר קל לי לראות מה נתתם לי. כאן הבנתי שדברים בחיים יכולים להראות גם אחרת. שיש אנשים שאכפת להם באמת ולא כי זו העבודה שלהם. שיש אנשים שמותר ואפשר לבטוח בהם. שיש לי את האפשרות לבחור בגורל שלי- אם לטוב ואם לרע. שאני מסוגלת להצליח באמת ושיש לי את הכוחות בתוכי ועלי מוטל התפקיד להוציאם לפועל יחד עם הכלים שאתם יכולים להביא לי. והעיקר העיקר העיקר- שאני שווה משהו. אולי לא דיברתי המון, לא נפתחתי ונסגרתי, אבל הידיעה הזו, שיש מישהו שמוכן להקשיב אם רק אתן לו לשמוע, שיש מישהו שמוכן ויכול לעזור, שיש לי "גב", נתנה לי את החוזק להמשיך ואת היכולת להתחיל לבטוח באנשים. עד שלא הגעתי לפנימייה לא האמנתי שיש אנשים שאפשר לבטוח בהם. רק עצם הידיעה שיש מישהו שבאמת איכפת לו ממה שקורה היא שהחזיקה אותי כשהרגשתי הכי אבודה שבעולם." ח.י.

"הרגשתי חלולה, ריקה, לא ידעתי מה קורה לי…צעקתי לעולם לעזור לי ואף אחד לא היה שם, וככה נשארתי בלי אמונה, לא באלוקים ולא באנשים, ובטח לא בעצמי. הבנתי שאני מרוסקת ורציתי דף חלק, נקי , חדש, רציתי לבנות מה שאבד בתוכי….ואז הקב"ה החליט שסבלתי מספיק והחליט להחזיר את הנפש שלי הביתה, ואז הוא ניתב אותי לסעד… וכאן באתם כל הצוות ובניתם אותי חתיכה אחרי חתיכה, לאט ובהתמדה, מחדש. כאן נתתם לי חוף מבטחים. כאן נתתם לי קודם כל את ההרגשה וההבנה שאני נשמה גדולה ומדהימה שיכולה להשיג כל מה שהיא רוצה. שאני לא שבר כלי, ובטח שלא אבודה. כאן בניתם את נ' האמיתית, מחדש. כאן נתתם לי את המתנה הכי גדולה- החזרתם לי שוב את האמונה באלוקים, באנשים, ובעיקר בעצמי. אני זוכה לכתוב בדמעות את המילה הזו-תודה. הפנימיה הזאת היא מרפאה לנפש. היא גורמת לכל ילדה שנכנסת לכאן לצאת מתוקנת, חזקה, וטובה יותר… אני פורשת כנפיים בגאווה, בראש מורם, ולוקחת איתי בלב את הבית הזה שנקרא סעד, ובתיק אורזת את כל הערכים שלמדתי פה…ואומרת תודה. נ.א.

הפנימייה נותנת דגש לנתינה, עצמאות ואחריות אישית דבר שלא קיים בהרבה פנימיות, דבר זה מתבטא במספר תחומים- עבודת הבנות בקיבוץ דורשת אחריות אישית והתמדה, הבנות אחריות לניקיון הפנימייה דבר הגורם לאחריות חברתית (אם הפנימייה לא נקייה כולן סובלות…), הבנות מעורבות בהכנת פעילויות וארגון טקסים, כמו כן קיימים בפנימייה צוותים שונים האחראיים על נושאי החיים בפנימייה, בהם בנות מקבלות הזדמנות להיות אחראיות על תחומים שונים כמו תרבות, חברה, חוגים ועוד. בזכות השתתפותי בצוותים שונים בפנימייה קיבלתי תחושה של אחריות ונתינה דבר שהיה חיוני ביותר כאשר סיימתי לימודי והתחלתי את שנת השירות הראשונה שלי. אני חושבת שישנם פנימיות רבות מידי בהן לא מאפשרים את מידת האחריות והעצמאות הזו וכך כשתלמיד מסיים את לימודיו הוא חווה נפילה שכן אינו יודע להתמודד עם הדברים לבד.  י.ב.

את מוזמנת אלינו, להכיר, להתאקלם, ללמוד, להתקדם, ולזנק קדימה.....